NEWS 2017◄  ►NEWS 2016◄  ►NEWS 2015

newbar_e0

23.06.2018 Skvelé správy z výstavných kruhov v Budapešti / Great news from dog show in Budapest !

🙂 Adelkina dcéra JCH. AMIRA Lakota by Evamar znova raz úspešne reprezentovala našu psiu rodinu, tento krát na výstave v Budapešti. Potešila nás veľmi veľmi ! Ďalším víťazstvom, po prvý krát v triede otvorenej a získaním titulu CAC, ukončila ani nie v 2 rokoch cestu za „dospeláckym“ titulom a dosiahla titul CHAMPION of HUNGARY ! Irena a Amira srdečne gratulujeme, a sme na vás primerane pyšní !
BUDAPEST GRAND PRIX – CACIB (HU) – 23.06.2018 – judge: Erdős Lászlo (HU)


JCH. AMIRA Lakota by Evamar (CH. Amber by Aibo Szafranowa Polana x CH. Lashawn Lakota Löwenschwanz) in her 23 months she was
Open class: EXCELLENT 1, CAC, OPEN CLASS WINNER and finished his next title –  CHAMPION of HUNGARY !

***********************************************************************************

09.06.2018 „P“ tím Southern Africa (PL) je na svete ! /„P“ team Southern Africa (PL) is here !

Sme hrdí, spokojní a vďační ! „P“ tím SOUTHERN AFRICA (PL) je tu ! 09.06.2018 priviedla mamka CH. ADELE PRINCESS by AIBO Szafranowa Polana al. „Aura“ na svet 11 krásnych zdravých šteniat: 5 psíkov / 6 feniek ! Šteniatka aj mamka sú v poriadku a krásne prosperujú ! Zdravia tatíka CH. HOOK KAMAKANA z Valdštejnskych Lip al. „Makyho“ a jeho paničku Marcelku !
V prípade Vášho záujmu o šteniatko z tohto spojenia a pre viac informácií o vrhu ma neváhajte kontaktovať priamo tu, alebo chovateľku www.southernafrica.pl – p. Bognu Wielgos (PL)
We are very happy ! „P“ team SOUTHERN AFRICA (PL) is here ! 09.06.2018 mom CH. ADELE PRINCESS by Aibo Szafranowa Polana al. „Aura“ was born 11 puppies: 5 boys and 6 girls ! All puppies and mother are fine!
  
Fb fotogaléria / Fb photo gallery

***********************************************************************************

27.05.2018 Výstavné úspechy Princa Bathmana pokračujú ! / Prince Bathman´s show successes continue !

Aibikovmu úspešnému poľskému vnukovi CH. Prince Bathman Southern Africa sa veru neprestáva dariť ani v tohtoročnej výstavnej sezóne. Naopak 🙂 doručenie získaných diplomov, ako keby ho spolu s majiteľom Jánom ešte viac naštartovalo. Chlapíci som na Vás hrdá a blahoželám ! 🙂 do stretnutia na EDS vo Waršave !

NATIONAL DOG SHOW USTKA (PL) – 27.05.2018
NATIONAL DOG SHOW MANOWO (PL) – 01.05.2018

CH. PRINCE BATHMAN Southern Africa (CH. Adele Princess by Aibo Szafranowa Polana x C.I.B. Senanga Bashiri) was in his 3 years:
Champion class: 2 x Excellent 1, 2x Champion class Winner, 2 x CWC, 2 x BOB, BIG – 3st place

***********************************************************************************

07.05.2018 Radostná správa z Poľského Rzeszowa / Joyful news from Polish Rzeszow !

Na ceste sú „Aibíčatá-vnúčatá“ ! Ultrazvuk potvrdil graviditu ! CH. ADELE Princess by Aibo Szafranowa Polana al.“Aura“ x CH. HOOK KAMAKANA z Valdštejnskych lip al. „Maky“ očakávajú šteniatka v CHS SOUTHERNAFRICA (PL). Narodenie šteniatok odhadujeme zhruba na 09.06.2018. Pre viac informácií ma neváhajte kontaktovať priamo tu, alebo chovateľku www.southernafrica.pl – p. Bognu Wielgos

   

more info: actual-mating

***********************************************************************************

29.04.2018 Senzačné výsledky Amirky na výstavách v Maďarsku ! / Excellent results of Amira on Hungarian Dog Shows !

Adelkina dcéra JCH. AMIRA Lakota by Evamar tohtoročnú výstavnú šnúru zahájila hneď troma po sebe nasledujúcimi víťazstvami v Maďarsku v triede strednej, čím úspešne nadväzuje na vlaňajšie výkony ! Neskrývame že sme s Irenou a Amirkou veľmi spokojní a držíme im palce v tejto sezóne naďalej ! Gratulujeme Iren a Amirka !

VADÁSZKUTYA CAC KIALITÁS – KAPOSVÁR (HU) – 22.04.2018 judge: Kardos Vilmos (HU)
ESTERHÁZY MEMORIAL CAC – PÁPA (HU) – 28.04.2018 judge: Vladimír Pískay (SK)
NATIONAL DOG SHOW – MOSONMAGYARÓVÁR (HU) – 29.04.2018 judge: Csigai Gabriella

JCH. AMIRA Lakota by Evamar (CH. Amber by Aibo Szafranowa Polana x CH. Lashawn Lakota Löwenschwanz) in her 22 months she was:
3 x Intermediate class: 3 x EXCELLENT 1, 3 x INTERMEDIATE CLASS WINNER, 3 x CAC, BOS

***********************************************************************************

02.04.2018 Nové úspechy Snipikovho vnuka AGGYHO FOGGYHO / New successes of Sniper’s grandson AGGY FOGGY !

Tak ako počas výstavnej sezóny 2017 sme si už tak nejako „zvykli“ na pekné výsledky Snipikovho vnuka JCH, CH. AGGY FOGGY of Pressburgers´ Paws al. „Agouša“ vystavovaného páničkom Martinom alebo handlerkou Anetkou, registrujeme ich nádherné výkony aj tento rok. Okrem získania nového šampiónskeho titulu, pridala dvojica Martin a Agouš pekné 3 miesto v kategórii dospelý pes v bodovacej súťaži KCHRR za rok 2017. A opäť ako vlani nasledoval „zlatý“ klinec. Na najväčšej výstave psov na svete – tzv. CRUFTE v anglickom meste Birmingham si v jednej z výstavných tried vybojovali nádherné 3. miesto ! Velikánske GRATULE Agouš a Martin ! Sme na Vás neobyčajne hrdí 🙂 a viem že odôvodnene !

NEW CLUB CHAMPION of KCHRR (CZ)
KCHRR CLUB (CZ) – 3rd BEST DOG of 2017
CRUFT DOG SHOW – BIRMINGHAM (GB) – 13.03.2018

judge: Lindsey Barnes (GB)

 

CH. AGGY FOGGY of Pressburgers´ Paws (CH. Jemma Aquila Bojnice x C.I.B. Habi Alex Asília Löwenschwanz) – THIRD PRIZE in MID LIMIT CLASS
more www.domuyo.eu

***********************************************************************************

21.03.2018 Snipikova vnučka úspešnou fotomodelkou v Anglii / Sniper’s granddaughter was successful photo model in England

V našej „psej rodine“ máme absolútnu novinku ! Snipikova vnučka ERNA Pro Amicitia, exportovaná v roku 2017 z českej chovateľskej stanice do Anglicka sa stala vysoko oceneným fotomodelom ! Úspešná fotografka, p. Linda Johnstone si za objekt svojich súťažných fotografií vybrala práve ju. 🙂 Výsledok ? Strieborná cena Cechu fotografov v Anglicku ! Pani LInde Johnstone velikánska gratulácia a vďaka za jej skvelú prácu. Mladučkej fenke ERNE spolu s jej úžasnou majiteľkou Martinou rovnako srdečne blahoželáme a veru sme na nich obe veľmi veľmi hrdí !

photo: Linda Johnstone
ERNA Pro Amicitia
(JCH. James Bond Aquila Bojnice x Ambra Pro Amicitia) – 8 months

SILVER AWARD GUILD OF PHOTOGRAPHERS !

***********************************************************************************

26.02.2018 Aj v Rakúsku máme úspešnú výstavnú reprezentantku ! / We also have successful representative in Austria !

Adelkina dcéra JCH. AMIRA Lakota by Evamar sa nestráca ani po nástupe do „dospeláckych tried“. Výsledkom úspešnej výstavnej sezóny za rok 2017 je jej pekné 3 miesto v celoročnej bodovacej súťaži v Rakúsku. Irena a Amirka sme na Vás obe veľmi hrdí a spokojní ! Gratulujeme !

  

AMIRA Lakota by Evamar (CH. Amber by Aibo Szafranowa Polana x CH. LASHAWN Lakota Löwenschwanz)

***********************************************************************************

17.02.2018 Máme pravnúčatá v CHS v Nemecku v línii po Aibikovi ! / We have great-grandchildren in German kennel !

Sme hrdí a štastní ! Naša mladá reprezentantka, pokračovateľka línie Multi Championa Ajani Aiba, PRINCESS PROSPERITY Southern Africa (CH. Adele Princess by Aibo Szafranowa Polana x C.I.B. Senanga Bashiri) al. “Frida” žijúca v Nemecku priviedla na svet 12 nádherných štandardných šteniatok (6 psíkov, 6 feniek) ! Otcom vrhu je importovaný pes z Ruska Podarok iz Afriki GRIGORYI RASPUTIN. Hrdej chovateľke Birgit srdečne blahoželáme a veľmi sa z tak nádherného vrhu tešíme s ňou !

***********************************************************************************

10.02.2018 Snipikova dcéra AZIZA opäť víťazí ! / Repeated great success Sniper’s daughter !

Snipikova dcéra AZIZA Czech Paradise Ridges v úvode tohto roku znova veľmi výrazne zasiahla do boja o najvyšší titul v Coursingu. Na Valentínskych coursingových závodoch usporiadaných RR Sportom (CZ) opätovne vybojovala prvé miesto medzi fenkami aj napriek jej 5tim rokom ! Sme na ňu primerane hrdí ! !Majiteľom Ivanke a Petrovi a samozrejme “športovkyni Azizke” velikánske gratulácie !
VALENTINE COURSING – Kuklík – RR SPORT (CZ) – 10.02.2018

AZIZA Czech Paradise Ridges (C.I.B. Mashama Mazi Rus Dhuriya Dandy x Patony Katama King) – 5 years
1st place in females (1/7) and she won also title Absolute Coursing Winner in females !

***********************************************************************************

05.01.2018 Vyhodnotenie klubovej súťaže SKCHR 2017 / Results Club competitions SKCHR 2017

Bol tu záver roka, pre nás plný spomienok na „ryšavcov“ Aibika a Snipika. S obrovskou vďačnosťou a velikánskou hrdosťou bilancujem, čo po sebe zanechali v radoch ako detí tak vnúčat 🙂 Osud ako keby mi chcel dať za pravdu a vyniesol „nás“ v súťaží SKCHR pre rok 2017 o najúspešnejších jedincov  opať na piedestály najvyššie ! Tento krát Snipikov vnuk CH. AGGY FOGGY of Pressburgers´ Paws získal titul BEST YOUNG MALE SKCHR for Year 2017 a dosiahnutím rekordného počtu bodov klubu SKCHR sa stal  BEST RR SKCHR for Year 2017. Spolu so sestrou ADDISON of Pressburgers´ Paws hrdiacou sa rovnako novým titulom sezóny VICE YOUNG FEMALE SKCHR for Year 2017 vybojovali pre svoju chovateľku a jej chovateľskú stanicu Pressburger´ s Paws úžasný titul  BEST KENNEL SKCHR for Year 2017 !
Jej hlavná aktérka CH. JEMMA Aquila Bojnice (Snipikova dcéra) si rovnako na svoje konto pripisuje ďalší titul VICE FEMALE CHAMPION SKCHR for Year 2017 !
Som nevýslovne pyšná, „decká“ gratulujem a ďakujem !

Aggy ml.VICE suka roka2016 Jemma

Poster ChS roka2016